Aktualne poslovne delavnice
s področja:
Timsko delo, agilnost in kreativnost
(interne delavnice za zaključene skupine)
Največkrat izvajane delavnice

Od 1 do 3-dnevna delavnica, po deBono programu
UČINKOVITO VODENJE TIMOV IN SESTANKOV po metodi Šest klobukov razmišljanja
V poslovnem svetu se pogosto srečujemo z izzivi, ki izvirajo iz tradicionalnega načina razmišljanja, še posebej pa se to odraža na sestankih.
Brez jasne usmeritve in fokusa, postanejo mnogi sestanki nekonstruktivni, kjer udeleženci skačejo od teme do teme, na koncu pa ne vedo, kaj so se sploh dogovorili.
Dr. Erward de Bono, avtor svetovno priznane metode Šest klobukov razmišljanja je spoznal, da so sestanki veliko bolj konstruktivni, kadar vsi razmišljamo hkrati v isto smer. Se pri tem spodbujamo in komplementarno dopolnjemo namesto neplodno nasprotujemo in skačemo v besedo. Zelo učinkovito pri vodenju sestankov ter timov.
Naučite se učinkovito voditi sestanke in time po metodi Šest klobukov razmišljanja, vpeljite vključujočo komunikacijo, kjer je vsak vključen in prispeva pri iskanju in oblikovanju rešitev, hkrati pa spoznate še odlično tehniko za proaktivno inovativno razmišljanje.
Od 1 do 3-dnevna delavnica, lahko tudi po deBono programu
KREIRANJE PREBOJNIH IDEJ V TIMU
Poslovni in razvojni cikli so čedalje hitrejši in večina organizacij, ki se temu ne bo prilagodila in inovirala, bo propadla.
Na spremembe se lahko agilno prilagajaš, ali pa – še bolje – jih sam ustvarjaš. Najbolje v spodbudnih in vključujočih timih.
Izkoristite zadnja dognanja nevro-znanstvenikov za razvoj podpornega okolja, razvojne miselnosti ter kreativnosti kot kompetence.
Prebojne ideje se rojevajo le v timih, kjer krepijo psihološko varnost, spoštljivo timsko sodelovanje in komuniciranje ter obladajo učinkovite tehnike za inovativno timsko delovanje, kot so na primer “Design Thinking” ali deBonova orodja “Lateralnega razmišljanja”.
Opolnomočite svoje time z najbolj učinkovitimi kreativnimi tehnikami za reševanje problemov in snovanje prebojnih, oz. »out of the box« idej.


1 do 2-dnevna delavnica
UČINKOVITO TIMSKO DELO: preko potenciala posameznika do vrhunskega tima
V okolju hitrih sprememb postaja timsko delo osnova za razvoj in rast podjetja ter posameznikov. Četudi člani tima obvladujejo strokovna področja, pa napredka in rasti ni brez učinkovitega sodelovanja. Ta je zaradi naše različnosti, večkrat izziv.
Naučite sodelavce graditi psihološko varno in kreativno okolje, kjer bo tim z izkoriščanjem sinergij in osredotočanjem na vrline posameznikov, lahko dosegel več.
Proaktivnost, spoštljivost, jasna komunikacija, sprejemanje drugačnosti, kultura povratne informacije in konstruktivno reševanje konfliktov, so osnova za dosego skupnih ciljev. Naj timsko delo postane užitek.
Posodobljene delavnice
1do 2-dnevna delavnica
AGILNO VODENJE PROJEKTOV
Agilni načini vodenja projektov se bolj uveljavljajo, saj so dokazano bolj prilagojeni današnjemu kompleksnemu in nestabilnemu okolju, polnemu negotovosti in dvoumnosti. Najbolj razširjena sta Scrum in Kanban.
Po tem, ko sta prepričala IT svet, se z nekaj prilagoditvami, pospešeno uveljavljata kot najbolj učinkovit način vodenja projektov tudi v drugih panogah.
Organizacije, ki so prevzele agilni način dela, kot glavne koristi navajajo: izboljšanje preglednosti in upravljanje prioritet, dvig produktivnosti ter pospešitev izdelave končnih produktov, s katerimi so stranke bolj zadovoljne.
Zasnujmo agilno organiziranost, prilagojeno specifikam vašega podjetja.


1do 2-dnevna delavnica
DESIGN THINKING: Tehnika agilnega inoviranja
Design Thinking je ena najbolj »vročih« tehnik inoviranja, ki prihaja iz Silicijeve doline.
Gre za agilno, fleksibilno metodo razvoja produkta ali storitve, osredotočeno na uporabnika, ki spodbuja hitre inovacijske cikle in učenje na napakah.
Ravno zaradi svoje prilagodljivosti je primerna za različne tipe organizacije, ne zgolj za zagonska podjetja. Na praktični delavnici bomo izvedli vseh 5 faz procesa inoviranja in zgradili konkretne prototipe inovacij v vaši dejavnosti.
Odlična delavnica za krepitev timskega kreativnega učinka s hackathon učinkom. Lahko jo kombiniramo tudi z deBonovimi tehnikami Lateralnega razmišljanja in/ali uporabo generativne umetne inteligence, ko je npr. ChatGPT.
Pri izvedbi delavnic se fleksibilno prilagodimo potrebam naročnika:
- Delavnice so zasnovane modularno, kot večdnevne ali krajše delavnice.
- Delavnice vključujejo izbrana orodja NLP, deBonovih ordij Šest klobukov razmišljanja ter Lateralno razmišljanje ter drugih agilnih orodij, kot so Scrum, Kanban ter Design Thinking
- Vse delavnice so zasnovano izrazito intearktivno, s poudarkom na praktičnem treningu in delu na lastnih primerih za prenos veščin v prakso.
- Primeri, poudarki in razpored se prilagodi glede na potrebe naročnika.
- Na željo naročnika izvedemo izbrano tematiko tudi v obliki krajšega formata.
- Zahtevnejšim naročnikom, ki želijo doseči globji premik ter utrditi kompetenco komunikacijskih veščin, predlagamo izvedbo licenčnega deBono programa ali Akademije krepitve veščin timskega sodelovanja.
Pišite nam za dogovor.
Predavateljica Agilia
Delavnice s področja kreativnega in agilnega timskega sodelovanja izvaja predavateljica mag. Janja Milič Velkaverh, z več kot 20 let poslovnih in vodstvenih izkušenj, mednarodno licencirana de Bono trenerka, mednarodno licencirana mojstrica NLP, ter nosilka nekaterih drugih certifikatov.
mag. Janja Milič Velkaverh
Poslovna svetovalka za dvig agilnosti, vodstvenih in komunikacijskih veščin, de Bono trenerka kreativnega timskega razmišljanja.

Zakaj Agilia?
več kot 10.000 slušateljev
10+ nastopov na konferencah
Povpr. ocena: 4,86 (od 5,0)
Reference
Zaupali so nam že


O nas so povedali…
Delavnica kreativnosti je v celoti izpolnila naša pričakovanja.
Udeleženci smo preživeli zelo prijetno dopoldne, v katerem smo skozi teorijo in prakso spoznali nova orodja za spodbujanje kreativnosti v timu.
In – kar je najpomembneje – delavnica je še okrepila timskega duha med nami.”
Delavnica kreativnega lateralnega razmišljanja je na zanimiv način spodbudila našo kreativnost in nas lahkotno popeljala izven ustaljenih načinov razmišljanja. Nevsakdanji prijemi so spodbujali radovednost in sodelovanje.
Odlična izkušnja.
Še posebej bi izpostavila predavateljico Janjo Milič Velkaverh in njeno sistematičnost podajanja vsebine ter lahkotnost, s kater nas je zvabila k aktivnemu sodelovanje.
Zame, ki sem se s tovrstnimi metodami srečala prvič, je bil posebej dragocen uvid v celoten proces, ki ga je ponudila, tako da sem res dobila poglobljen vpogled, kje v procesu se nahajamo in kam gremo.
Največje darilo delavnice lateralnega razmišljanja zame je spoznanje, da kreativnost ni (predvsem) dar, je sistem in proces, ki mu lahko sledi vsak. Vsak med nami je lahko kreativen.”
V BIC Ljubljana smo se v okviru Dneva za kakovost 2024 usmerili v pripravo strategije digitalizacije zavoda. Ta obsežno zgodbo smo pričeli z delavnico z željo, da s sodelavci poiščemo koristne ideje in predloge razvoja digitalizacije v pedagoškem delu in drugih pomembnih procesih v zavodu.
Skupaj z gospo Janjo Milič Velkaverh in širšo delovno skupino smo v delavnici uspešno zasnovali nekaj izhodišč. Zasnove smo se lotili sistematično, po metodi Šest klobukov razmišljanja. Med širokim naborom idej smo najprej prioritizirali glavna področja digitalizacije, ki jih je smiselno v strategiji obravnavati, ter zanje po skupinah oblikovali zametke projektov.
Gospa Janja, ki je delavnico vodila in usmerjala, je s svojim strokovnim pristopom ustvarila prijetno in produktivno delovno vzdušje. Z njeno pomočjo smo odprli “vse registre” in raziskali številne možnosti ter priložnosti, ki jih vidimo na področju digitalizacije. Pri sodelujočih je tudi znala spodbuditi pripravljenost na sodelovanje in odpraviti dvom pred spremembami.
Zasnovani projekti z delavnice in vtisi sodelavcev po zaključenih aktivnostih so bili poleg drugih predlogov zaposlenih odlično izhodišče za pripravo naše strategije digitalizacije. Na podlagi preučitve sodobnih praks in trendov na nacionalni in mednarodni ravni smo tako samostojno oblikovali končni predlog Strategije digitalizacije, skupaj z letnim akcijskim načrtom, ki vključuje nosilce nalog, roke za izvedbo ter določene delne in končne evalvacije.
Prepričani smo, da smo na pravi poti. Iskrena hvala gospe Janji za sodelovanje in za njeno pomoč pri našem »odrivu« v prihodnost, ki je v resnici že naš vsak dan. Zagotovo se še obrnemo nanjo.
Podjetje Agilia in predavateljica Janja Milič Velkaverh so nam pokazali, kako razvijati odličnost in razmišljati kot pravi inovator, izven prehojenih in že označenih poti.
Priporočamo podjetjem in organizacijam z visokimi in svet spreminjajočimi se cilji.
Prizadevamo si, da v ekipi poslušamo, spoštujemo in upoštevamo mnenje vseh zaposlenih in da je naša komunikacija odprta, dvosmerna. Ne skoparimo s pohvalami in smo obzirni pri kritikah. Vseeno pa se zavedamo, da lahko še bolje izkoristimo potencial vsakega posameznika in da se stresnim situacijam ne da popolnoma izogniti.
Zato smo izbrali Agilio, da je za nas izvedla delavnice na teme komuniciranja in kreativnega razmišljanja. Zdaj s pridom izkoriščamo pridobljene nove veščine. Še bolje smo spoznali sami sebe in sodelavce, predvsem pa na praktičnih primerih ugotovili, kako različnost bogati naše razmišljanje, ideje in rešitve.
Delavnice so bile zares zanimive, pridobljeno znanje pa zelo uporabno pri vsakdanjem delu s sodelavci, strankami ali pri snovanju novih idej.
Izjemni predavateljici, Špela in Janja, sta pri usvajanju veščin komuniciranja in kreativnega razmišljanja pika na i super izobraževanjem.
Z Agilio bomo zagotovo še sodelovali.”
Janja Milič Velkaverh je bila najprej moja udeleženka na de Bono delavnicah razmišljanja – kot članica večjega tima velikega podjetja. Potem je postala strastna uporabnica metode v eni in drugi službi ter v Agilia.
Zdaj je postala učiteljica razmišljanja. Trenerka. Facilitatorka.
Ker obvlada.
Metodo. Poučevanje. Facilitiranje.
Kot pa rada rečem: de Bono se ne (le) študira. De Bona se trenira.
In ker so možgani kot mišica in tim v službi kot tim na športnem igrišču, branje o neki veščini ne zadostuje. Treba je stopiti na igrišče (v sejno sobo ali pisarno) ter igrati (uporabljati svoj um).
Rezultat vas bodo presenetili.
Urejene misli. Kratki sestanki. Učinkoviti dogovori. Dokončani projekti.
Brez prepirov. Brez zapravljanja časa in energije. Brez slabe volje.
Toplo jo priporočam.
Janjo. Delavnico. In metodo Šest klobukov razmišljanja.
Nekaj utrinkov z delavnic in dogodkov















